Jesienne kwiaty

248193_0985da7c8a70747c00b0321c93c9658e_large

Jakie kwiaty kojarzą się nam Polakom z jesienią? Chyba każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Jesień dostarcza nam wielu przepięknych i wspaniałych kwiatów, a najbardziej popularne z nich, to chryzantemy i astry.
Aster to kwiat, o wielu przeróżnych wariacjach i odmianach, który niezwykle często jesienią można zobaczyć w naszych przydomowych ogrodach. Właściwie, to nie ma chyba w Polsce ogrodu, gdzie nie zobaczylibyśmy tego popularnego kwiatka. Astry zakwitają wczesną jesienią i są obecne w naszych ogrodach aż do nastania zimy. Ich najpopularniejsza odmiana to znany nam wszystkim doskonale Marcinek, gatunek o małych i drobnych kwiatkach, które doskonale prezentują się w pięknych i kolorowych jesiennych bukietach.
Chryzantema, to kwiat, który kojarzy się nam nierozłącznie z jesiennym miesiącem listopadem i z obchodzonym rok rocznie w naszym kraju świętem zmarłych. Kwiaty tej rośliny to duże olbrzymie kwiatostany, są też coraz częściej hodowane chryzantemy o pięknych drobnych i gęstych kwiatach, które tworzą nad donica lub ziemią piękną jednokolorową kopułę. Jak już tu wspominaliśmy miesiącem chryzantemy jest listopad, a właściwie przełom października i listopada. Zaczyna się wtedy w naszym kraju wielkie chryzantemowe szaleństwo. Kupujemy te kwiaty wszyscy, aby przyozdobić nimi groby swoich najbliższych zmarłych. Nie ma nagrobka, na którym nie stałyby chryzantemy. Przed cmentarzami ustawiają się rzędy sprzedawców, którzy nawet w dniu Święta Zmarłych oferują nam rozmaite odmiany tych cmentarnych kwiatów. Chryzantemy prezentują się również wspaniale w naszych ogrodach. Te niewątpliwie niezwykłej urody kwiaty zakwitają jesienią i ozdabiają nasze skwery, ogrody i ogródki aż do zimy. Nie lękają się nawet pierwszych niegroźnych przymrozków.
Chryzantemy i Astry to nie jedyne polskie jesienne kwiaty. Mamy przecież jeszcze wrzosy, aksamitki i słoneczniki i wiele jeszcze innych wspaniałych kwiatowych odmian i gatunków.
Jesień, to piękna, wspaniała i kolorowa pora roku – zwłaszcza w ogrodzie.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Kwiaty z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.