Firma kwiatowa

 

Większość Polaków, według badań socjologów nad rynkiem pracy, wciąż ma dość socjalistyczne spojrzenie na ten rynek. Dominuje przekonanie, że po prostu ktoś powinien nam dać jakąś pracę. Tymczasem gospodarka rynkowa kieruje się własnymi, bardzo ostrymi zasadami. Nasze społeczeństwo nie wykorzystuje jednak jej zalet bardzo bojąc się jakichkolwiek ryzykownych przejawów przedsiębiorczości. Na zachodzie otwieranie własnych firm, nawet najbardziej banalnych, jest bardzo popularne. Wysokie wymagania względem warunków pracy najłatwiej jest bowiem zrealizować jeśli jest się własnym szefem. Posiadanie własnej firmy jest oczywiście nie tylko ryzykowne, ale przede wszystkim stresujące.

Mimo wszystko młodzi ludzie coraz chętniej korzystają z programów dofinansowań do własnego biznesu i decydują się otworzyć własną firmę. Jednocześnie wyraźnie zauważyć można nie tylko dużo innowacyjnych pomysłów, ale także tendencję do rozpoczynania biznesu w Sieci. Niektóre marki, jak nk.pl czy facebook.com, nigdy nie były tworami życia rzeczywistego a powstały i zbudowane zostały od podstaw w wirtualnym świecie. Dopiero sukces ich witryn www pomógł właścicielowi otworzyć firmę, która wykorzystując sukces jednego portalu mogła zacząć myśleć nad dalszym jego rozwojem. Sieć jest idealnym miejscem na nowy biznes, ponieważ Internet sam w sobie jest doskonałym nośnikiem reklamy. Dużo skuteczniej reklamuje się stronę internetową w Internecie niż jakąś firmę mającą placówkę w odległym mieście. Ponieważ koszty otwarcia interesu w Sieci są dużo niższe, zaczęto eksperymentować i tak powstała apteka internetowa, kwiaciarnia internetowa, a nawet kościół, który gotowy jest wyspowiadać online. Wydawać by się mogło, że takie biznesy jak kwiaciarnia internetowa nie przyniosą dużych dochodów, a jedynie takie, żeby właściciel mógł spokojnie wiązać koniec z końcem. W istocie jednak kwiaciarnia internetowa jest nadal w Polsce rzadkością, przez co Ci, którzy już zajęli miejsce na tym obiecującym rynku, mają dużo lepsze perspektywy. Jednocześnie nie jesteśmy przywiązani do kwiaciarni lokalnej, zlokalizowanej pod domem.

Ponieważ kwiaciarnia internetowa swoje produkty wysyła, możliwe jest zamówienie bardzo oryginalnych roślin nawet z odległego zakątka kraju. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla miłośników nowych i oryginalnych kwiatów.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Kwiaty z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.