Kwiaty na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych

 

Spotkania po latach wiążą się z miłymi wspomnieniami, opowieściami o wspólnych zabawach i przygodach. Każdy z nas lubi wracać do lat, gdy nie było jeszcze zmartwień i wiecznej pogodni za pieniądzem. Ale nie zawsze spotkania w gronie przyjaciół związane są z radosnymi przeżyciami, zdarzają się przykre okoliczności, podczas których żal przenika całe ciało, słowa więzną w gardle a łzy płyną po policzkach. Taki żal ogarnia zawsze, gdy odchodzi z tego świata prawdziwy przyjaciel i dociera do świadomości przeświadczenie o bezpowrotnej stracie.

Kwiaty na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych

Edukacja trwa długo, dlatego ludzie zaprzyjaźniają się, łączą ich nierozerwalne więzi, które czasami trwają przez lata. Dlatego w sytuacji śmierci kolegi a zarazem bratniej duszy, z którą było się związanym przez wiele lat, trudno zaakceptować takie nieszczęście. Mimo, że żal paraliżuje duszę i ciało trzeba podjąć decyzję, jakie przynieść kwiaty na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych?

Na pogrzeb zwykle przynosimy świeże kwiaty, które podczas pożegnania są umieszczane przy trumnie zmarłego a następnie przewożone na cmentarz. Kompozycjami najczęściej doręczanymi na ceremonią pożegnalną są wiązanki, wieńce pogrzebowe lub bukiety kondolencyjne dla rodziny zmarłego. Przyniesione kwiaty na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych wyrażą szczerą sympatię i szacunek dla zmarłego i dla jego pamięci. Ponadto podkreślają przejściowy charakter ludzkiego życia, który, podobnie jak kwiaty, rodzi się, kwitnie i zanika.

Straciwszy drogiego przyjaciela pragniemy dać mu kawałek ciepła ze swojego serca w dniu pogrzebu. Kwiaty żałobne to ostatni prezent od żyjącego dla zmarłego. Dlatego ich wybór należy traktować ze szczególną ostrożnością. W takiej chwili bardzo trudno jest wybrać właściwe słowa dla uczczenia pamięci przyjaciela, ale za pomocą kwiatów można wyrazić wszystkie swoje emocje. Chociaż trudno zebrać myśli należy wyrazić współczucie rodzinie zmarłego przyjaciela, zjednoczyć się z nimi w bólu i przekazać bukiet kondolencyjny.

W tej trudnej sprawie może pomóc profesjonalna kwiaciarnia internetowa. Floryści nie tylko doradzą kwiaty, które odpowiadają temu wydarzeniu, ale także podpowiedzą, jak powinna być ułożona kompozycja na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych. Każdy z nas miał taką osobę, z którą łączyły najsilniejsze więzi, jakimi jest przyjaźń, czyli życzliwość, braterstwo, wsparcie w każdej sytuacji, jedność. Jeżeli los rozdzielił nas z przyjacielem i nie można osobiście przybyć na ceremonię żałobną trzeba skorzystać z usług online i zamówić wysyłkę kwiatów do Polski z USA, Niemiec, Holandii z dostawą do kościoła lub cmentarz na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych. Można również zamówić dodatek do kwiatów w postaci zniczy, które kurier doręczy razem z wiązanką pogrzebową.

Kwiaty na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych powinny być aranżowane przez florystów, którzy wiedzą, jakie gatunki roślin będą odpowiednie dla mężczyzny w danym wieku. Katalog kwiaciarni wysyłkowej zawiera kompozycje pogrzebowe z róż, kalii, gerber, goździków i mieczyków, czyli kwiatów, które przeważnie wręczane są panom za życia. Również w obliczu śmierci można skomponować z nich symboliczną wiązankę na pogrzeb przyjaciela z lat szkolnych.

Tradycyjnie za kwiaty pogrzebowe, które będą odpowiednie na pożegnanie przyjaciela uważane są także: astry, chryzantemy, storczyki, irysy. Jednak w każdym przypadku na pogrzeb mężczyzny a jednocześnie przyjaciela, najodpowiedniejszym wyborem będą te gatunki, które kochał za życia. Taki bukiet będzie najlepszym hołdem dla zmarłego

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Kwiaty na pogrzeb z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.