Mobilność

 

http://www.kwiaciarnia-szczyrk.pl/

Wraz z rozwojem transportu znacznie prostsze stało się podróżowanie na szeroką skalę. A to z kolei bardzo mocno ułatwiło załatwianie interesów. Firmy znajdujące się o setki kilometrów od siebie wreszcie mogły zacząć współpracować, pomysły i innowacje jakiegoś sektora natychmiast wydostawały się poza granice kraju. Wraz z rozkwitem XXI wieku i rozwojem sieci internetowej człowiek stał się istotą prawdziwie mobilną. Dzięki wprowadzeniu urządzeń przenośnych o mocy prawdziwego domowego komputera oraz licznym usprawnieniom telefonów komórkowych, które dziś łączą wiele opcji komputera w małej obudowie telefonu, możliwe stało się trzymanie ręki na pulsie w podróży, a nawet bardzo daleko od domu czy zakładu pracy.

Możliwe stało się bowiem trzymanie wszystkich potrzebnych dokumentów i aplikacji wgranych na twardy dysk lekkiego i przenośnego urządzenia. Jednocześnie praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu dzięki sieciom telefonicznym umożliwił stały dostęp do serwerów i serwisów transakcyjnych czy nawet skrzynki poczty e-mail. Okazało się, że ludzie przyzwyczajają się do nowych technologii w niesamowitym tempie i praktycznie nie mają żadnych oporów przed zakupem nowinek. Jednocześnie w Sieci nauczyli się poruszać także starsi, którzy wcześniej nieprzychylnie patrzyli na Internet. To z kolej zainicjowało prawdziwą rewolucję w biznesie. Najpierw powstała pierwsza apteka realizująca zamówienia leków online, potem pierwsza kwiaciarnia internetowa gotowa wysłać wybrany bukiet na wskazany adres. Z początku obawiano się nieco o bezpieczeństwo danych, które udostępniamy na tych serwisów. Liczba ekspertów od technologii internetowych i zabezpieczeń wywołała jednak dużą konkurencję na tym rynku, a więc także znaczny spadek cen. Otwarcie interesu jak kwiaciarnia internetowa nie jest więc wcale bardzo kosztowne, gdyż praktycznie każdy student informatyki w dzisiejszych czasach potrafi bez problemu zaprojektować i zbudować taką witrynę, na której kwiaciarnia internetowa będzie dobrze funkcjonować.

Możliwe jest nawet zastosowanie przygotowanych, odpłatnych szablonów, które zawierają uniwersalny, ale łatwy do modyfikowania szablon i makietę, którą następnie programista dopasowuje jedynie pod charakter sklepu.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Kwiaty z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.