Sprzedawca kwiatów

Sprzedawca kwiatów popularnie nazywa się florystą. Jest to osoba która uwielbia kwiaty oraz różne rośliny. Z zamiłowania zajmuje się roślinami i często właśnie dzięki temu pracuje w kwiaciarni. Jednak nie może to być osoba przypadkowa. Praca która w kwiaciarni jest najważniejsza to układanie bukietów oraz doradztwo w doborze kwiatów i innych roślin. Dlatego tylko pasjonat może to zrobić najlepiej. Natomiast zwykły człowiek może przejść przez kurs florystyczny. Jest to rodzaj szkolenia przygotowujący przyszłego pracownika do roli florysty.

Kiedy kwiaciarnia posiada takiego pracownika wtedy od razu widać rzesze klientów. Ludzie wyczuwają czy ktoś przykłada się do swojej roli czy też nie. Sprzedawca musi dbać o kwiaty, podlewać je oraz przywozić świeże. Jeśli nie może tego zrobić sam to skała zamówienie. Jest to praca trudna ponieważ ilość roślin i kwiatów jest często bardzo duża. Trzeba pamiętać o tym które rośliny czego potrzebują. Poza tym ważne jest aby kwiaciarnia miała również wysokiej jakości wyposażenie wnętrza. W większości są to kwiaty rozstawione na różnych kątach kwiaciarni. Ważne jest aby część z nich była w cieniu a reszta na słońcu. Aby móc zachęcić klientów to wielu sprzedawców wystawia kwiaty te najładniejsze przed drzwi. Często jest tak że w jednej kwiaciarni pracuje kilku sprzedawców ponieważ jeden nie daje sobie rady. Każda kwiaciarnia ma również swojego właściciela który sprawdza czy wszystko jest w porządku. Dobry sprzedawca również może dbać o stronę internetowa na której zamieszcza aktualne informacje. Poza tym jest w roli doradcy który na zamówienie musi stworzyć to czego klient oczekuje.

Każdego dnia kwiaciarnia musi być wypełniona bukietami kwiatów ponieważ to daje odczuć klientom że zapas roślin jest bardzo szeroki. Oprócz tego sprzedawca może pomagać dobierać doniczki, ziemię a także informować o dostawie swoich klientów. Kiedy tylko zakończy się dzień rolą sprzedawcy jest posprzątanie oraz poukładanie kwiatów tak aby znów można je było wystawić następnego dnia.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Kwiaciarnia z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.